Леся Українка – промінь української писемності.
Уже тривалий час наша країна й суспільство в цілому переживає складний період надзвичайної ситуації, пов’язаної з заходами боротьби проти поширення короновірусу. Заклади освіи вже не вперше вимушені були перейти на дистанційне навчання.
Під час дистанційного навчання педагоги роблять усе для того, щоб здобувачі освіти якісно засвоїли навчальний матеріал і вчасно виконували домашні завдання. Однак в умовах онлайн навчання не менш актуальною залишається і виховна робота. Адже вона має такі важливі функції: профілактичну, ціннісно-орієнтаційну, просвітницьку і формування особистісних якостей здобувачів освіти.
День української писемності та мови традиційно відзначають 9 листопада вже понад два десятки років поспіль. З нагоди цієї дати, 09 листопада класним керівником групи № 14 «Декоратор вітрин. Флорист» ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» Войтюк Тетяною Миколаївною був проведений відкритий виховний захід «Леся Українка – промінь української писемності».
Захід проводився на платформі Google Classroom за допомогою застосунку Google Meet. Для цього заходу Тетяна Миколаївна вибрала нестандартну, але цікаву форму – захід - гра.
Педагог уміло поєднала сучасні методи навчання та інтернет технології .
Використовуючи відеоматеріал YouTube, класний керівник розповіли про багатогранну творчу особистість Лесі Українки, про незгасимий вогонь її таланту, про поетичне слово, яке написано душею. Здобувачі освіти згадали життєвий і творчий шлях поетеси, декламували вірші Лесі Українки.
Захід супроводжувала майстерно створена презентація, в яку органічно були інтегровані і відео матеріл, і інтерактивні вправи.
Розв’язування
інтерактивних завдань за допомогою інтернет
сервісу LearningApps для здобувачів освіти було вже звичною справою. Вони з
легкістю установили послідовність подій
у драмі-феєрії «Лісова пісня», розподілили риси
характеру головних героїв поеми
«Давня казка» та заповнили пропуски у вірші
«Тішся, дитино, поки ще маленька…».
Загалом участь у проведеному заході принесла задоволення всім присутнім на онлайн зустрічі, сприяла розвитку їх творчої уяви, збагаченню літературних та мовленнєвих знань, вихованню поваги до українського поетичного слова, до творчої спадщини поетеси, почуття прекрасного.